Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten
  • Pagina:
  • 1
  • 2

Onderwerp: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C

Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 15 aug 2011 15:57 #214255

  • Janneman
  • Janneman's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 54
Sinds enige weken is het moeilijk om vooruitvarend de koppeling (via de neutraalstand natuurlijk)in zijn achteruit te krijgen. Bij de neutraalstand blijft de schroefas dan nog langzaam vooruitdraaien. Als je hem dan even voorzichtig verder in zijn achteruit duwt klikt hij uiteindelijk in neutraal. Het ligt niet aan de kabel want zelfs met de kabel afgekoppeld doet dit probleem zich voor. Voordat we de boel (verder) mollen moet er dus kennelijk iets gebeuren...

Iemand enig wat het kan zijn en hoe je dat (zelf) kan oplossen?

Voor het geval het voor ons een te moeilijke klus wordt: WIE kan mij een betrouwbare MONTEUR/BEDRIJF/ERVAREN HOBBYIST hiervoor aanbevelen? De twee adressen waarmee wij tot dusver te maken hebben gehad hebben eigenlijk geen zin in dit ouwe spul en pushen dan nogal richting aanschaf van een nieuw blok etc. En dat ondanks die MD11C nog als een tiet loopt!!!
Suggesties graag via persoonlijke mail omdat er op het forum geen reclame gemaakt mog worden. ( Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. )

Onze Westerly ligt in Lelystad maar alle adressen aan het IJsselmeer e.o. zijn welkom.

Alvast hartstikke bedankt voor een reactie!

groet,
Jan Willem.
Laatst bewerkt: 15 aug 2011 15:58 door Janneman. Reden: aanvulling
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 15 aug 2011 17:28 #214300

  • fransb
  • fransb's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 857
Ik weet het niet, maar wissel eerst even de olie van de koppeling en kijk even of die nog schoon is.
Dan kan je gelijk het nivo controleren.

een monteur kan ik je niet aanraden.
inderdaad erg vervelend dat ze in plaats van repareren gelijk een nieuw blok willen aansmeren. (binnen grenzen dan).
zelf de trotse eigenaar van een renault rc12d uit 1978.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 16 aug 2011 09:12 #214522

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
Jan Willem

Welk type koppeling heb je?

Wat betreft een nieuwe motor adviseren is natuurlijk onzin, deze koppeling kan als deze versleten is gereviseerd worden of in het uiterste geval kan je een nieuwe Technodrive koppeling kopen maar dan is deze niet zo maar 1 op 1 over te zetten.

Maar ik zou ook eerst even de olie na kijken zoals fransb als heeft geadviseerd

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 16 aug 2011 10:18 #214539

  • Jutter
  • Jutter's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6496
Ruhl in Lelystad is jachtmotoren monteur en weet veel van oudere diesels.
Dansen aan zee. Aan de kust, de Zeeuwse kust. Met een Schouw, LM 23 comfort,
Fellowship 27, Rana 17 Fisk, Drascombe longboat cruiser, Beekman Alfa Fish 540, Super Daimio, LM 30, Beneteau Antares 760.
www.wvarne.nl/, www.vnzblankenberge.be/, www.vbc-deurloo.nl
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 16 aug 2011 10:25 #214540

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
Ook van koppelingen want de meeste monteurs breng deze naar een specialist

Ik vermoed dat het een mono shift MS of MSB is

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 16 aug 2011 11:02 #214548

  • Janneman
  • Janneman's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 54
Ik zal één dezer dagen de olie verversen en meteen even kijken wat voor een type keerkoppeling het is.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 17 aug 2011 10:36 #214836

  • sigdock
  • sigdock's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2793
Standaard is de MD11c geleverd met een MS koppeling, het klinkt in eertse instantie als een olie-issue. Als je toch gata peilen, kijk dan meteen even naar het niveau en de conditie van de olie in de KK.
Het aansmeren van een andere motor is m.i. een typisch geval van niet-betrouwbaar zijn. Heb je Dieselrepairs.nl al geprobeerd? Zij beweren op hun website dat ze (ook) kennis hebben van oudere motoren dus een MS koppeling zou een eitje moeten zijn. Anders kan je nog in Hoorn terecht, even naar de Grashaven zeilen en bij Aqua Sport (Bert Droog) gaan buurten. Die draait er zijn hand niet voor om.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 20 aug 2011 12:35 #215584

  • Janneman
  • Janneman's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 54
Rühl in Lelystad is niet aardig naar zijn directe collega's en adviseert ons een nieuwe Bukh 27 pk voor 15.000 euro (incl plaatsen). Dit soort bedrijfjes zitten misschien krap in hun omzet maar hier stoot je alleen maar klanten mee af. Helaas zijn er waarschijnlijk altijd mensen die zo'n advies serieus nemen en daarop in gaan. Kennelijk leeft hij daar van...

Aqua Sport / Bert Droog in Hoorn wint meteen je vertrouwen door een helder en concreet advies te geven. Volgens hen is 10 tegen 1 de 'cone' versleten. Deze kan vervangen worden of een ruil revisie keerkoppeling nemen. Beiden opties voor plm. 2000 inclusief demonteren en plaatsen. Nog een heel bedrag evengoed maar toch een ander verhaal dan Rühl e.a.

We wegen nu wel af of het slim is om 2 mille te investeren in een blok van 35 jaar oud. Een kompleet gereviseerde Volvo MD2003 (met keerkoppeling en garantie) kost ons daar 4000. Daar komen natuurlijk wel de kosten voor plaatsing bij...

Bootje kopen, rekening slopen :whistle:
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 20 aug 2011 12:42 #215586

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
De koste van plaatsen van een ander type motor zijn redelijk hoog, wat er oa moet geburen is fundatie aanpassen en waarschijnlijk een nieuwe schroef

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 20 aug 2011 13:26 #215588

  • Proost
  • Proost's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 10722
Kan dit in je budget passen?. www.timray.nl/tmd27di.htm
Als je maar geniet!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 20 aug 2011 13:48 #215589

  • Philip
  • Philip's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 8519
En fysiek passen... Schrok op de hiswa behoorlijk van hoe groot die timray wel niet is. Mijn tweedehands yanmar van 27pk uit 1995 (1500 euro..) is toch wel een stukje kleiner, dik 10cm korter, lager en smaller en heeft een smallere fundering nodig. Los over alle discussie over de kwaliteit van Timray moet het wel passen natuurlijk.

Overigens staat die Volvo MD2003 ook niet al te best bekend en is onder de volvo's gezien als de mindere. De opvolger (MD2030) is stukken beter. Als je dan toch veel geld gaat uitgeven en de boel flink gaat aanpassen, zou ik persoonlijk voor iets anders gaan. De stap naar iets nieuws is dan nog 'maar' een kwart op het totaal bedrag van motor aanschaffen, fundering aanpassen en inbouwen tov die reviseerde volvo.

Maar allemaal een hoop geld, is er nergens een gebruikte keerkoppeling te vinden? het hoeft immers niet perse nog eens 35 jaar mee.
Laatst bewerkt: 20 aug 2011 13:53 door Philip.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 20 aug 2011 15:26 #215593

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
Timry is een Chinese motor die eigenlijk Siyang heet als ik het goed heb en is zoals Philip al op merkte heet deze motor last van overgewicht.

Zo ben trots om me zelf dat ik niet erg lullig heb gedaan over die Chinese drol :laugh:



Als de huidige MD goed loopt waarom zal je dan niet gewoon de koppeling vervangen, en als je kosten wilt besparen kan je ook zelf de koppeling demonteren en weg brengen.

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 20 aug 2011 15:37 #215594

Bootje kopen, rekening slopen :whistle:[/quote]

ook, maar je woont ook in het verkeerde land, ik heb een paar maanden geleden een nieuwe scudo (fiat bestel met 1600 motor en 90 pk) gekocht voor 15.000 euros, nieuw en compleet. ik laat hier mijn haar knippen voor 9 euro, goed er staat niet zoveel meer maar hij neemt direct ook alle overige overtollig haar mee.

maar nu weer on topic, ik heb verleden jaar een golfI dieseltje , 1500 cc en weinig km, klein eiland, omgebouwd voor in een boot. het uitlaatspruitstuk zogelaten, wel zwaar geisoleerd, inspuitstukje in elkaar gelast en een warmtewisselaar erop. het meeste werk was nog om er een keerkoppeling achter te krijgen, is een nieuwe geworden van hurth omdat die een passend vliegwielhuis aanpassing kon leveren.

loopt als of dat motortje altijd al wou varen, man was voor weing geld klaar en dat aanpassen, ach de oude rommel eriuit slijpen, van goed multiplex een frame maken en met matjes en epoxy soppen heb je zo een goede fundatie.

dus bootje kopen en veel zelf doen behoedt je rekening voor het slopen van graaiende ondernemers die denken dat iedereen die in een boot vaart tot de rijken behoord.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 20 aug 2011 16:16 #215596

  • Philip
  • Philip's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 8519
Pff ik betaal voor de kapper 8 euro, midden in amsterdam :P
[/offtopic]

Fundatie zelf maken vond ik ook wel meevallen al is het wel een precies werkje. Maar je moet wel willen klussen en uiteraard wil niet iedereen dat. Denk wel na als je je fundatie aanpast. Ik heb hem bijvoorbeeld voor mijn tweedehandse Yanmar 3GM30 aangepast maar daar past straks ook een nieuwe 3YM30 op. Zelfs de schroef gaten kloppen. Mijn motorkist wordt dus ook iets groter zodat de YM er ook in kan, ooit. Je fundatie aanpassen voor een oudere motor (MD2003) zou ik dus even over nadenken..
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 20 aug 2011 16:33 #215598

  • Philip
  • Philip's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 8519
hier iemand die oa een md11c sloopmotor aanbiedt. Misschien nog een goede keerkoppeling? Kan je misschien weer even vooruit.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 08:23 #215931

  • sigdock
  • sigdock's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2793
Janneman schreef :
Rühl in Lelystad is niet aardig naar zijn directe collega's en adviseert ons een nieuwe Bukh 27 pk voor 15.000 euro (incl plaatsen). Dit soort bedrijfjes zitten misschien krap in hun omzet maar hier stoot je alleen maar klanten mee af. Helaas zijn er waarschijnlijk altijd mensen die zo'n advies serieus nemen en daarop in gaan. Kennelijk leeft hij daar van...

Aqua Sport / Bert Droog in Hoorn wint meteen je vertrouwen door een helder en concreet advies te geven. Volgens hen is 10 tegen 1 de 'cone' versleten. Deze kan vervangen worden of een ruil revisie keerkoppeling nemen. Beiden opties voor plm. 2000 inclusief demonteren en plaatsen. Nog een heel bedrag evengoed maar toch een ander verhaal dan Rühl e.a.

We wegen nu wel af of het slim is om 2 mille te investeren in een blok van 35 jaar oud. Een kompleet gereviseerde Volvo MD2003 (met keerkoppeling en garantie) kost ons daar 4000. Daar komen natuurlijk wel de kosten voor plaatsing bij...

Bootje kopen, rekening slopen :whistle:


15.000 euro?? Helemaal gek zijn ze.... :huh: Typisch het idee dat alle watersporters geld te over hebben.

Wat betreft de opmerking van Bert Droog: ik dacht dat de RB koppeling met een cone werkte en een MS juist niet. Die 2000 euro vind ik een aanvaardbaar bedrag voor een KK plus inbouw. Een boel geld, dat wel maar een goede MS kost al gauw tusen de 800 en 1000 euro en het inbouwen kost ook de nodige uurtjes. Voordeel is dat je er dan iig weer een aantal jaren tegenaan kunt.

Een Timray gaat niet passen, die zijn te breed voor de meeste zeilboten.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 09:13 #215945

  • Proost
  • Proost's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 10722
Op marktplaats misschien? > link.marktplaats.nl/475923081
Als je maar geniet!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 10:49 #215972

  • sigdock
  • sigdock's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2793
Dat is een MD2b met een RB keerkoppeling, een dynastart en zonder alternator. Die motor is ouder dan de MD11 dus of dat nu echt een vooruitgang is..
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 11:46 #215990

  • Proost
  • Proost's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 10722
Sig, De motor was niet het doel. Het ging eigenlijk om de keerkoppelingen die de man aanbied. Daar zou naar geïnformeerd kunnen worden.
Als je maar geniet!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 12:11 #215998

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
Een MD2B als nieuw volgens de advertentie terwijl deze motor zeker 40 jaar oud is :sick:

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 12:13 #215999

Fer schreef :
Een MD2B als nieuw volgens de advertentie terwijl deze motor zeker 40 jaar oud is :sick:

Mvg Fer

nieuwe verf, fer, dus ziet er uit als.... :woohoo:
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 12:25 #216001

  • Proost
  • Proost's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 10722
Och, in het verleden is er bij een hier wel gerespecteerd ondernemer beginnend met de letter D ook wel eens de verfspuit over dingen gehaald die echt niet los waren geweest volgens een eersteklas dieselmonteur. Doen de meesten nu niet moeilijk over. Weinig verschil tussen 40 jaar terug en heden.
Als je maar geniet!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 12:25 #216002

  • Fer
  • Fer's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 7306
De TS moet gewoon voor een knappe gereviseerde koppeling gaan, de motor zal gerust nog een jaar of 5 mee gaan en dan kost de koppeling maar 1.11 per dag dus waar hebben we het over.

Mvg Fer
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 13:42 #216024

  • Janneman
  • Janneman's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 54
Weer een prachtige kakafonie aan ideeën; zie hier de kracht van dit forum!

Ik neig toch het meest naar het zelf vervangen van de keerkoppeling (gereviseerd exemplaar Bert Droog). Een keerkoppeling / oude motor van 30 jaar oud via Marktplaats of zo kopen durf ik niet aan. Je komt er pas achter of zo'n exemplaar het wel of niet goed doet ver nadat je de pegels aan de verkoper hebt overhandigd. Een nieuw blok is natuurlijk een aantrekkelijk idee maar dat in een (op zich oerdegelijke) schuit uit 1978, mwah…

We gaan ons maar eens een dagje uur opvouwen in het motorruim van onze ouwe trouwe Pentland.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Keerkoppelingprobleem Volvo Penta MD11C 22 aug 2011 13:47 #216025

  • Jutter
  • Jutter's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6496
Inderdaad de mooiste optie, anders is Betamarine misschien ook wat.
Dansen aan zee. Aan de kust, de Zeeuwse kust. Met een Schouw, LM 23 comfort,
Fellowship 27, Rana 17 Fisk, Drascombe longboat cruiser, Beekman Alfa Fish 540, Super Daimio, LM 30, Beneteau Antares 760.
www.wvarne.nl/, www.vnzblankenberge.be/, www.vbc-deurloo.nl
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
  • Pagina:
  • 1
  • 2
Tijd voor maken pagina: 0.165 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl