Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Ijzer onder raamrubber verroest

Ijzer onder raamrubber verroest 12 mei 2026 13:05 #1684220

  • Pylk
  • Pylk's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1343
Tja, en dan kom je meer tegen. Ik haalde net de ramen uit de opbouw, rubbers met pees. Nu is bij een aantal ramen het ijzer van de opbouw weggeroest. Ik bedenk u net twee oplossingen:
* Ik gebruik mijn haat/liefde vriend epoxy met glasvezel om het kozijn te "herstellen"
* ilIk pak mijn reciprokezaag en maak de opening wat groter. Heb dan wel nieuw plexiglas nodig.

Welke oplossingen raden jullie aan?

Memme's wetterwille is silerswet!
home.deds.nl/~5a3
www.platbodemforum.nl/
Laatst bewerkt: 12 mei 2026 13:06 door Pylk.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Ijzer onder raamrubber verroest 12 mei 2026 13:14 #1684222

  • Olav
  • Olav's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 912
Rotte delen eruit zagen en nieuwe stukken in (laten) lassen, óf eruit zagen en grotere ramen maken (binnenbetimmering aanpassen, nieuwe ramen nodig).
Epoxy en glasweefsel op staal leidt al snel tot broddelwerk dat een jaar later weer aandacht nodig heeft.
1997-heden: Ritme, stalen Koopmans 33 / 2018-heden: Urgje, polyester First 18
1970-1983: badeend en vlot / 1983-1987: Afrodite, polyester schakel / 1987-1997: Regatta, hechthouten Primaat
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Ijzer onder raamrubber verroest 12 mei 2026 13:29 #1684224

  • TuuLeVi
  • TuuLeVi's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6648
randje oplassen
S&S #2042 1/2ton 1973
1e eigenaar Rauno Aaltonen: "... as my daughter is called Tuulevi, meaning a light wind. The word tuulee is a verb meaning the wind blows. Tuulevi is a dialect word meaning a very light blow."
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Ijzer onder raamrubber verroest 12 mei 2026 14:59 #1684238

  • Ton Mitz
  • Ton Mitz's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 6474
Dat had ik met mijn domp 860 ook
Ik heb een randje laten oplassen
Ik heb een pees trek setje te leen als je dat nodig h3bt

Ton
Feeling 32 Di, bootnaam Mitz
Genoemd naar een Engels stripfiguur
Mitz, the half fairy lady
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Ijzer onder raamrubber verroest 06 juni 2026 16:12 #1687963

  • Pylk
  • Pylk's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1343
En hoe heb ik dit aangepakt?

Eerste heb ik eens rondgevraagd of er een lasser in de buurt tijd zou hebben voor dit klusje: nee dus, dat zou nog weken kunnen duren.
Goede raad was niet duur, een medeklusser raadde mij Epoxy thixotrope aan, zijn raad heb ik maar opgevolgd. Eerst van afvalhout malletjes gemaakt voor binnen- en buitenkant van het kozijn. Vervolgens het kozijn heel goed ontroest, Rust Remover gebruikt, twee maal in de multi marine primer gesmeerd. Nu de zaak ingesmeerd met de thixotrope boterhamzakjes op de thixotrope gelegd en de twee mallen met voldoende lijmklemmen geklemd. Na een dag of wat mallen en zakjes verwijderd en het zaakje mooi glad geschuurd. Twee maal in de primer en twee maal verf gestreken. Daarna de ramen met nieuwe rubbers en pezen opnieuw ingezet. Tussen rubber en opbouw een beetje lijnolie, dat beschermt altijd :P. De ramen zitten er strak in, hopen dat het de komende jaren er mooi en waterdicht in zit.
Memme's wetterwille is silerswet!
home.deds.nl/~5a3
www.platbodemforum.nl/
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Ijzer onder raamrubber verroest 06 juni 2026 16:38 #1687968

mijn ervaring vroeger met roest bij autos met deze aanpak waren weinig hoopgevend. Maar wanneer de roest remover voldoende werkt heb je wellicht voldoende basis. Heb je dan ook iets van weefsel toegevoegd? Sterkte/ niet breken lijkt me cruciaal. Maar ben benieuwd.. dit vaarseizoen is iig gered :-)
"Wie het altijd voor de wind gaat, komt vanzelf aan lager wal"
De topper ISO “TuTu” voor de funracing en nu de SO 36i Performance “Anilla” voor het avontuur...
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.115 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl