Heren/dames, hebt u raad...
Een van de stoppers is van mijn koolstof mast gebroken bij het zetten (een van de snapshackles van de grootschoot die ik als takel gebruikte brak, niemand gewond, alleen de mast).
De stopper, een Spinlock XA, hield de fokkeval vast en was met twee flinke zelftappers (diameter 5 mm oid) in de mast geschroefd. Om te compenseren voor de ronding van de mast was een bruine harssoort gebruikt. Ik veronderstel iets PU'igs.
Het betreft een ongeveer 10 meter lange rotatiemast (vandaar ook die stoppers op de mast), met een wanddikte ter plaatse van ongeveer 3 a 4 mm.
Ik heb het plan opgevat om:
- de stopper met bouten op een blok of strip te zetten (gaten boren en draad tappen)
- het blok vast te lamineren aan de mast met koolstofweefsel en epoxy fillets (vulmiddel stewathix/katoen of aerosil)
1: is dit een goed idee?
2: voor het blok zou ik tufnol/hardweefsel willen gebruiken. Valt prima een moer in te zetten, vult uitstekend en zet weinig uit. Een stuk koolstofplaat is natuurlijk beter, maar waar haal je dat in kleine stukjes. Zo veel heb ik nou ook weer niet nodig.
3: hoe repareer ik de gemaakte schade het best? De zelftappers zijn eruit getrokken en hebben in een straal van pak hem beet 5 mm (zichtbaar) de lamellen gedelamineerd.
foto is van voordat de enkele stopper eraf brak