Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Periodiek onderhoud startmotor?

Periodiek onderhoud startmotor? 13 apr 2016 09:07 #725520

Beste forumleden,

Mijn Yanmar 3GM30 staat nu 13 jaar in de jol.
(en nog steeds kun je van de vloer eronder eten :P )
Echt een prima motor!
Wellicht een overbodige vraag: is het nodig om de startmotor een keertje uit te bouwen en preventief na te (laten) kijken en/of schoon te maken? :S

Heb verder geen klachten hoor maar af en toe moet ik een paar keer (is best vervelend) op de startknop drukken voordat hij pakt maar dan start hij ook gelijk. De connectors zijn behandeld met vaseline en de startknop vervang ik binnenkort.
Over dit onderwerp lees ik meerdere discussies op dit forum.

Hoor er graag van.

Groet. Robert
Laatst bewerkt: 13 apr 2016 14:19 door Jollenbaas.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Periodiek onderhoud startmotor? 13 apr 2016 09:44 #725533

Jouw probleem lijkt op een probleem wat vaker voorkomt nl. het inbranden van de contacten in de solenoid van de startmotor.
Er zijn wel eens draadjes van geweest met foto's maar die willen niet meer openen.
www.zeilersforum.nl/index.php/...-en-soms-niet#512345
ook staan er op YT diverse aardige videos over dit onderwwerp en je kunt ook eens googelen op "starter solenoid repair"
Om te testen of dat de oorzaak is moet je eens goed luisteren bij de motor of je de solenoid duidelijk hoort klikken op het moment dat je wilt starten.
Indien dat zo is is de oorzaak waarschijnlijk ingebrande contacten.
Je kunt dan ook eens vóór het starten een tik op de solenoid geven met een plastic hamer . Vaak start hij dan wel wat in dezelfde richting wijst.
Het kan echter natuurlijk ook nog liggen aan een slechte massaverbinding van de startmotor waar deze aan het motorblok gebout zit.

Ad
Laatst bewerkt: 13 apr 2016 09:48 door Yellow Boat.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Periodiek onderhoud startmotor? 13 apr 2016 09:46 #725534

  • Noardewyn
  • Noardewyn's Profielfoto
  • aanwezig
  • Gebruiker
  • Berichten: 146
Ik heb al jaren hetzelfde met mijn 2GM20. Je moet soms een 2-3 keer op die knop duwen. Waarom dat is, is me nooit helder geworden. Of het start relais dan niet pakt of zo. De startknop heb ik doorgemeten en maakt altijd contact bij indrukken. Misschien dat er toch ergens teveel weerstand zit, waardoor het relais niet pakt, ik weet het niet. De startmotor is door de vorige eigenaar al een keer vervangen. Ik maak me er niet meer zo druk om, hij doet het uiteindelijk altijd.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Periodiek onderhoud startmotor? 13 apr 2016 10:06 #725540

Wanneer je periodiek als eens in de 20 jaar ziet, en als preventief, dan is dat niet verkeerd denk ik.
Je kunt het dan plannen op een passend moment.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Periodiek onderhoud startmotor? 13 apr 2016 10:32 #725545

Noardewyn schreef :
Ik heb al jaren hetzelfde met mijn 2GM20. Je moet soms een 2-3 keer op die knop duwen. Waarom dat is, is me nooit helder geworden. Of het start relais dan niet pakt of zo. De startknop heb ik doorgemeten en maakt altijd contact bij indrukken. Misschien dat er toch ergens teveel weerstand zit, waardoor het relais niet pakt, ik weet het niet. De startmotor is door de vorige eigenaar al een keer vervangen. Ik maak me er niet meer zo druk om, hij doet het uiteindelijk altijd.

Of je het contact in de solenoid met een simpele multimeter nauwkeurig genoeg kunt doormeten is de vraag.
Vergeet niet dat een startmotor al gauw 100-200 amp trekt en dus bijv. al 5 Volt weerstand heeft bij ongeveer 0,1 ohm weerstand.En dan zal de solenoid weliswaar het tandwiel aantrekken (vandaar de klik) maar om hem aan de gang te krijgen zal waarschijnlijk niet lukken.

Overigens is er nog een ander truukje om goedkoop zo'n probleem op te lossen en dat is het bijplaatsen van een flink relais parallel aan de solenoid zodat dat relais de motor start en de solenoid alleen de bendix net het tandwiel aantrekt.Staat ook een videotje van ergens op YT.

Ad
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Periodiek onderhoud startmotor? 13 apr 2016 10:46 #725546

  • roblisto
  • roblisto's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 3273
bij mijn auto dezelfde klacht; was de massa. Door een iets te hoge overgangsweerstand wordt het relais wel bekrachtigd, maar is er niet genoeg vermogen om de startmotor rond te krijgen.

De startmotor pakt de massa van het achterste deel van de startmotor. Als je dan de overgangen eens telt tot je bij de accu komt dan zijn dat:
achterste deel startmotor - middelste deel
middelste deel - voorste deel
voorste deel-motorblok versnellingsbak
versnellingsbak - motor
motor-accukabel
accukabel - accu
Als één van die verbindingen niet brandschoon is dan zou je deze storing kunnen krijgen.

Ik heb een 8mm2 kabel van de achterste bout van de startmotor gemaakt (kleine auto), de startmotor van het blok gehaald en de pasvlakken met een roterende staalborstel op de dremel schoongemaakt. probleem opgelost.

Gr Rob
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Periodiek onderhoud startmotor? 13 apr 2016 11:31 #725551

Bij mij zit een massa kabel onder één van de bouten van de startmotor.
Ben dit vaker tegengekomen.
Is dat geen gebruik dan bij de jachtwerven?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.108 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl