Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: Kitnaad dakraam

Kitnaad dakraam 13 jan 2022 09:08 #1359011

  • robinC30
  • robinC30's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 161
Hoi klussers,

Mijn dakraam lekt door de kitnaad en deze ga ik dus opnieuw kitten, voordat ik alles begin kapot te snijden...
heeft iemand een goed truckje/ tip om deze kitnaad te verwijderen of juist alleen de bovenste laag er af te frezen oid zodat het glas blijft zitten??

zie foto's
Bijlagen:
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Kitnaad dakraam 13 jan 2022 09:19 #1359015

  • roblisto
  • roblisto's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 3278
Dat heb ik deze zomer nog gedaan.
Met een dun stanley mes plat op het raam langs de rand. Dan met hetzelfde mesje vanaf de bovenkant tussen de zijkant van het perspex en het alu.

Nu is het hele raam los. Alle kit verwijderen. Van het alu heb ik dat met een roterend koperen borsteltje gedaan.

Raam afplakken en alleen het gedeelte waar de kit moet komen vrijlaten. Bij monteren primer voor perspex en primer voor alu gebruiken. Primer goed laten drogen. Overdadig kit aanbrengen, ruit er in, niet te hard aandrukken, kijken of er overal voldoende kit tussen de naad zit, niet meer aankomen. Lang laten uitharden.
Met een mesje de overtollige kit verwijderen en je hebt een strakke naad.
afplakband verwijderen.

Ik heb nog aangebroken potjes alu primer en perspex primer. Als je langskomt met de afgeplakte delen dan smeren we dat er even op.

Het is overigens een goed moment om het perpex te vervangen als je dat zou willen.

Groet, Rob
Laatst bewerkt: 13 jan 2022 09:20 door roblisto.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Kitnaad dakraam 13 jan 2022 09:25 #1359018

  • Olav
  • Olav's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 912
De staande smalle kitnaad rond het raam is maar een heel klein deel van de afdichting; het grootste deel van de afdichting zit bij de horizontale brede kitnaad (of kleefpasta) waar het raam op het profiel ligt. Dat smalle kitnaadje vervangen levert waarschijnlijk maar een tijdelijke oplossing op.
Wanneer het raam daadwerkelijk lekt via de afdichting tussen raam en profiel kun je het raam vanaf de onderzijde omhoog drukken. Door dit met beleid te doen druk je mogelijk het hele raam er al uit. Mocht het op delen nog echt vast zitten, dan kun je met houten wigjes het raam wat omhoog drukken en de kitnaad van beide kanten af voorzichtig los snijden.

Terugplaatsen kan met kit, maar kijk ook eens naar VHB tape waarbij je alleen de randjes afwerkt met kit.
1997-heden: Ritme, stalen Koopmans 33 / 2018-heden: Urgje, polyester First 18
1970-1983: badeend en vlot / 1983-1987: Afrodite, polyester schakel / 1987-1997: Regatta, hechthouten Primaat
Laatst bewerkt: 13 jan 2022 09:27 door Olav.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Kitnaad dakraam 13 jan 2022 11:02 #1359058

  • dolder
  • dolder's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1030
Ik ga mee met Roblisto. Alleen de buitenkant bijwerken is tijdelijke, slechte oplossing.

Tijdje geleden hetzelfde gedaan met mijn raam.

Alleen het "overdadig aanbrengen" zou  ik kritisch naar kijken. Kit wordt een smeerzooi als het overal opzit.
Ik heb sikaflex gebruikt met primers.

Ik had het hele raam afgeplakt.

Kritisch punt is wanneer je alles weer volgekit hebt, en dan het glas er weer in wil drukken. Een zuignap om 't glas vast te houden is dan erg helpend.
Mijn frame kon los op een hoek, en dat was nodig ook: beetje rekken en strekken...
..Veel doekjes bij de hand houden

Let er ook op de kitrand schuin of te werken, zodat er geen water op blijft staan na een bui

Succes


Gepost met de officiële Zeilersforum-app
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Kitnaad dakraam 13 jan 2022 12:25 #1359089

  • robinC30
  • robinC30's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 161
dank voor de tips hier red ik me mee
aankomend seizoen kan mijn vriendin weer droog slapen ipv wakker worden door een druppel water :woohoo:
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.113 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl