Welkom  

   

Mijn Menu  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: RIB plakken

RIB plakken 25 nov 2020 14:29 #1231251

  • SimCo
  • SimCo's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 36
Nu de BBM weer werkt heb ik een nieuw projectje gevonden.
Zoals op onderstaande foto te zien heeft deze oude narwhal een losse spiegel.
Nu is mijn idee om de oude 'flappen' schoon te maken net als de 'tube' en dan simpel aan elkaar te plakken.
De vraag is heeft men hier vertrouwen in, en welk soort lijm is hiervoor geschikt?

Mvg Simon
Bijlagen:
Land was created to provide a place for boats to visit.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 14:44 #1231252

2-componentenlijm is aangewezen. Kost wel wat maar doet het perfect als je de gebruiksaanwijzing secuur volgt.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 17:15 #1231292

pas op, dat is wel een structureel probleem, dat is niet een lek plakken. heb je goed materiaal om de schade mee te vervangen, dan inderdaad 2 componenten lijm gebruiken, op kwaliteitslijm kun je vertrouwen. goed schuren is belangrijk, haal dat oude zwarte weg en vernieuw het, toch wel de nodige aandacht geven. ga er daarna zelf aanhangen 80 kg, kijk of het houd
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 18:49 #1231328

De moeilijkheid is dat je het goed klemmen moet tijdens het laten drogen van de lijm. Dat gaat lastig worden met deze vorm.

mij werd ook ooit eens aangeraden om tweecomponenten lijm te gebruiken. Netjes binnen gedaan zodat het warm genoeg is. Precies volgens de gebruiksaanwijzing gebruikt. Binnen een jaar was het weer los. Ik ging er vanuit dat ik wel iets fout gedaan zou hebben, dus weer opnieuw doen zoals het hoort. Weer na een x aantal maanden los. Dan maar het gewone eenkomponent spul erop (net zo'n solutie als waar je fietsbanden mee plakt) en dat zit nu al jaren als een huis en is helemaal eengeworden met het bootje. Ik geloof niet meer zo in de twee componenten lijm voor deze toepassing, iets wat ook bevestigd werd door de fabrikant van onze bijbootjes.
Erik de Jong (Team Zeilersforum.nl)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 19:28 #1231337

Ben wel benieuwd naar het merk/type van die 1-component want heb hier ook nog een lekke liggen. Weet je dat zo nog?
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 20:43 #1231356

Dat zou ik na moeten vragen waar ik de boot gekocht heb. Zij maken ze daar zelf en ze leveren 'hun' lijm mee in een blanco tube zonder etiket in het reparatie doosje. Als ik eerlijk ben denk ik niet dat het iets heel bijzonders is.
Erik de Jong (Team Zeilersforum.nl)
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 21:05 #1231362

Stap 1 bij rubberboten: waar is hij van gemaakt?
Lijm voor Hypalon / Orca gaat niet werken op PVC-achtige materialen en andersom.

Twee component gaat véél langer mee maar is inderdaad lastiger te verwerken. Na het mengen koelt de lijm af waardoor er al snel condens ontstaat. Dat zie je / merk je bijna niet maar voorkomt goede hechting. Even flink ademen op je net aangebracht lijm is al voldoende. Luchtvochtigheid dus goed in de gaten houden.

Wat google me net leerde was dat Narwal Hypertex gebruikt, een PVC variant.
“A good engineer gets stale very fast if he doesn’t keep his hands dirty.”
– Wernher von Braun
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 21:44 #1231374

  • freek1970
  • freek1970's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 3577
Erik de Jong schreef
De moeilijkheid is dat je het goed klemmen moet tijdens het laten drogen van de lijm. Dat gaat lastig worden met deze vorm.

Iets proberen te denken waardoor je wel kan klemmen spanbanden zijn vaak je vriend. Een of andere dikke buis of kookpan die net zo dik is als de tube met een spanband erin klemmen en dan de zwarte delen op de spiegel daar weer tegen de tube aan klemmen met grote lijmtangen is dat niet wat?

Freek
Het mooist is de boot waar je zelf de sleutels van hebt.
Laatst bewerkt: 25 nov 2020 21:46 door freek1970.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 21:45 #1231375

IK heb ruim 10 jaar geleden voor onze dinghy voor meerdere schades 1 component lijm gebruikt. Netjes meerdere malen opgebracht (conform handleiding) en goed laten drogen (wederom conform handleiding). ZIt nog steeds als een huis.
Contest 36s Camelot
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 25 nov 2020 21:46 #1231376

  • mrtnm
  • mrtnm's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2163
Ik moest op mijn rubberbootje het sleepoog vervangen. Het bootje bleef een keer achter een meerpaal hangen bij het wegvaren van een eilandje op het Lauwersmeer, bij harde wind.
Ik heb er een nieuwe opgeplakt, met deze 2componenten lijm: www.rubberbotenonline.nl/rubbe...ten-125-ml_4141.html

Op een mooie droge warme dag, en het was een vreselijk geklieder. Ik heb het nieuwe oog op de opgeblazen boot geplakt, en van te voren een mal gemaakt waarmee ik met een paar spanbandjes de boel goed kon aandrukken. Dit werkte prima, het nieuwe sleepoog zit als een huis.

Martijn :)
Leisure 22


www.leisure17-22.nl/

Zo snel mogelijk weer een Grote reis!!
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

RIB plakken 26 nov 2020 08:35 #1231430

Zoals Aquaplanning schrijft is vocht een vijand van 2-comp lijmen en coatings.
De verharder reageert veel liever met vocht dan met het hars (polyester en polyurethaan).
Dat is wel vaker de oorzaak van veel problemen. Zeer strikte omstandigheden bij het toepassen.
Oppervlakte van het te lijmen gedeelte mag niet kouder zijn dan de omgeving, dit geeft condens en soms wel zo weinig dat je het niet merkt.....
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.139 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl