Welkom  

   

What's Up  

Geen evenementen
   

Wedstrijd  

Geen evenementen
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Welkom, Gasten

Onderwerp: mastvoet balk vervangen

mastvoet balk vervangen 23 jan 2016 22:40 #699541

  • pieter2
  • pieter2's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2208
Mijn Contest 29 heeft scheurtjes in de balk die de mast moet ondersteunen en de mast druk moet afdragen op twee hoofdschotten.
De (houten) balk ligt als het ware op het dekschaal en is natuurlijk ingelamineerd. Dit is de normale oplossing van Contest (in die jaren).
Zo'n balk wordt in die 40 jaar (boot is van 1974) nat en verrot. Dus ik dacht even alles open te slijpen en een nieuwe balk te gaan plaatsen.
Nu blijkt dat er een RVS plaat bovenop die balk zit en ben even gestopt met verder slopen, want deze oplossing ziet er professioneel en degelijk uit. Het is echter niet de fabrieksoplossing.
Ik wil weten of die plaat alleen een plaat is of wellicht een complete, stijve RVS constructie die de overspanning tussen de hoofdschotten verzorgd.
Wellicht kent iemand deze constructie of weet iemand een gode methode om zonder veel sloop werk er achter komen of onder de plaat wellicht toch nog een houtenbalk zit. In dat geval: hoe controleer ik of deze nog hard genoeg is?
Bijlagen:
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mastvoet balk vervangen 24 jan 2016 11:51 #699617

  • Petervdw
  • Petervdw's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 1543
pieter2,
Die bouten waarmee de mastkoker vaststaat (rijtje van 5) zijn dat slotboutjes die met een houtdraad in dat grondhout vastzitten of zijn het metrische bouten waarvan de moer is ingelamineerd al of niet met een plaat. Als het slotboutjes zijn met van die houtschroefdraad grijpen ze in hout aan en kun je in die gaten controleren of het hout verrot is. Alternatief is een gaatje boren in het midden van de plaat. Voorzichtig met doorboren, met hout zak je er zo doorheen en zit je binnen.
Kom je rot hout tegen, dan zou ik er zeker die plaat en het hout uitslopen en vervangen door een stijve RVS constructie en die weer inlamineren. Een hele ingreep, maar dan ben je er voorgoed vanaf.
Ik kan niet ontdekken waar je woont of waar de boot staat/ligt, maar als het dichtbij is voor mij kan ik je er misschien bij helpen.

Vr.groet, peter
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

mastvoet balk vervangen 24 jan 2016 19:04 #699771

  • pieter2
  • pieter2's Profielfoto
  • Offline
  • Gebruiker
  • Berichten: 2208
Op de RVS plaat zitten twee dikkere platen gelast met daarin wat gaten met schroefdraad., De boutjes draaien daarin. Dus niet in het hout, dat wordt afgeschermd door de plaat eronder.

Ik heb inmiddels wat meer van de balk opengemaakt en zoek nu inderdaad uit of de houten balk onder de RVS plaat nog goed is.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.097 seconden
Gemaakt door Kunena
   
   
   
   
© Zeilersforum.nl