Dag collega zeilers,
Bij het winterklaar maken van de boot kwam ik er achter dan een kogelafsluiter niet meer geheel afsluit.
De situatie is dat de kogelafsluiter gemonteerd is op een koperkleurige huiddoorvoer. De huiddoorvoer heeft een 1/2" buitendraad (en de kogelafsluiter dus een 1/2" binnendraad).
Het probleem is dus dat hij niet goed afsluit met als gevolg dat er buitenwater boven de afsluiter komt te staan. Het lekt niet de boot in

. Voor de winter ga ik de afsluiter vervangen zodat ik 'm adequaat winterklaar kan maken.
Hiervoor heb ik twee vragen;
1) volstaat de eerste de beste kogelafsluiter van de bouwmarkt, of bestaan er afsluiters in verschillende kwaliteiten? Indien het laatste, welke afsluiter (1/2" bi-bi) is geschikt?
2) hoe krijg ik de afsluiter waterdicht op de huiddoorvoer gemonteerd? Volstaat hier het gebruik van teflon-tape, of bestaat er bijvoorbeeld een afdichtende kit (wetende dat de afsluiter er ook weer af moet kunnen).
Hopelijk kan iemand me helpen...
groet en dank,
~Rick