Joop66 schreef :
zapp schreef :
Ik kan me vergissen, maar lexaan is toch een andere naam voor polycarbonaat, waar heldere koplampen van auto's van wordt gemaakt. Is extreem krasvast.
En perspex is veel slapper en krasgevoelig.
toch...?
Nope. Andersom.
Waar de glazen van auto koplampen van gemaakt zijn weet ik niet zo goed. Maar PC is t niet: dat breekt niet. Sterker: het wordt gebruikt in kogelvrijglas.
Tegenover mijn studentenhuis vroeger stond een schooltje. Alle ruiten waren daar van PC. Het was niet zo'n heel goede buurt. Als je twee keer de baksteen die gooit terug op je eigen kop krijgt, is de lol er vanaf.
Lexaan is een van de handelsnamen voor polycarbonaat!
Polycarbonaat is zeer sterk en is in UV bestendige kwaliteit te krijgen. 3mm is nog redelijk goed te buigen en dus goed te gebruiken voor een vaste ruit voor een buiskap. Ik heb op mijn boot en gebogen vaste ruit gemaakt van PC door deze op de gebogen rand op het dek te schroeven en op de bovenkant en zijkant van de gebogen ruit een peesprofiel te schroeven waar het doek van de rest van de buiskap weer in schuift. Na 8 jaar is deze ruit echter weer aan vervanging toe omdat de doorzichtigheid door uv inwerking toch weer achteruit gaat. Ook moet je voorzichtig zijn met afdoen omdat er snel kleine krasjes op komen.
Dit is met plexiglas (Polymethylmethacrylaat) veel beter omdat het UV bestendiger is en beter krasvast, maar wel veel minder sterk.
gr,
Ger
gr,
Ger