swblom schreef :
Theoretisch schijnt het zo te zijn dat deze verdunning na verloop van tijd uit zichzelf al teruggevallen is naar 100% water. Voor de zekerheid pomp ik het na een dag of zo overboord.
In een omgeving met 30% zuurstof ontstaat in water een 0,2% H
2O
2 oplossing. Bij bestraling van water met UV kun je aan een 1% oplossing komen (afhankelijk van de intensiteit van de UV straling en ventilatie van de ruimte boven het water). Alle concentraties boven de 0,2% zijn desinfecterend en kennen geen 'gewenning' van het micro-organisme aan het desinfecteermiddel. Dit wordt soms resistentie genoemd naar analogie van resistentie van micro-organismen voor antibiotica. De snelheid van 'afdoding' is wel afhankelijk van de concentratie. Om de geur en de smaak van chloor in zwembaden weg te nemen wordt nu vaak waterstofperoxide in het zwembad gebruikt. De concentratie wordt dan op peil gehouden door UV bestraling van het water.
Waterstofperoxide valt inderdaad uiteen in water en een zuurstof radicaal (die met z'n 3-en dan weer ozon kunnen vormen). Tot zover mijn 'sterilisatie en desinfectie voor de gezondheidszorg' kennis op dit gebied.
Een lage concentratie is niet giftig, anders zou je er niet in kunnen zwemmen! Een P-N junctie met diamant als basis materiaal levert een UV-LED op met een behoorlijke opbrengst... Hmmm, dat zou een permanente desinfectie van de tank kunnen opleveren gedurende de winter... Moet de tank wel vorstvrij worden gehouden! Dit is wellicht makkelijker dan het gesjouw met containers azijnzuur. Ik heb er weer een experiment bij!

Groeten, Peper.