Mijn Menu

ZeilersWiki

What's up

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Welkom, Gast

Ervaringen ankeren
(1 bekijken) (1) Gast
  • 1

Onderwerp: Ervaringen ankeren

Ervaringen ankeren 13 feb 2010 22:29 #114561

Toen we onze boot kochten zat er een ploegschaaranker op. Op veel boten zit een dergelijk anker, ik denk vanwege de prijs. In Spanje kochten we een 22 kg. anker voor € 72,-. In noord Europa konden we daar nog redelijk mee uit de voeten, met name in zware modder lukte ankeren goed. In de Ria de Camerinãs werden we tot twee maal toe door een 180 graden windshift van ons anker gerukt, waarna het anker ook niet meer vanzelf pakte. Toen begrepen we nog niet waarom dat dat was. Bij Sandy Island (Cariacou) maakten we hetzelfde mee, en ik kon ternauwernoot een andere boot ontwijken. Nadat we in Bequia het anker helemaal niet de grond in kregen kregen was de maat vol, er moest iets gebeuren!

lees de rest hier
  • Nebulae
  • Offline
  • Berichten: 61
  • 18 mrt 2009
Groeten,

John
http://www.zwetsviool.nl

Re:Ervaringen ankeren 13 feb 2010 23:22 #114568

Ik ben blij met je positieve ervaring met de Kobra 2. Je schrijft dat het anker 25 kg is. Om de verhouding in te schatten hoor ik nog graag hoe zwaar je boot is.

Ik deel je goede ervaringen met de Kobra 2. Een anker van 20 kg op een boot van 7 ton. Ik heb maar één keer een krabbend anker gehad, toen het zich in dicht zeegras kennelijk niet goed ingegraven had. Toen ik het boven haalde hing er een kruiwagenvracht zeegras aan.
  • Arcadia
  • Offline
  • Berichten: 451
  • 16 nov 2008
Winner 1120. Zeezeilvereniging van schippers en opstappers: www.czt.nl

Re:Ervaringen ankeren 14 feb 2010 05:30 #114607

Onze boot is leeg 8,4 ton. Met alle zooi erbij voor een heel jaar schat ik het op 10 ton.

Een Schot die ik onderweg sprak, en heel veel ervaring met ankers had zei: "Bij moderne ankers gaat het meer om de vorm, dan om het gewicht", en daar zit natuurlijk wel wat in. De moderne, aluminium spade ankers doen het b.v. ook heel goed, terwijl deze heel licht zijn.

En in gras kun je inderdaad niet ankeren. Daarvandaan dat ik ook nog steeds een ankercheck doe. Zodra we terug zijn in Europa hou ik daarme op
  • Nebulae
  • Offline
  • Berichten: 61
  • 18 mrt 2009
Groeten,

John
http://www.zwetsviool.nl
  • 1
Moderators: Faran
Pagina gemaakt in: 0.31 seconden