|
|
rondje Flevo-polder (1 bekijken) (1) Gast
We willen wanner de boot in het water ligt een rondje
Flevopolder gaan maken.
Heeft iemand een idee hoelang je daar over doet,en waar je
goed kan overnachten.
we vertrekken vaiut Zeewolden en willendan richting ketelmeer.
we hebben een b.b.moter van 10pk.
vriendelijke groet jan/yvonne.
|
-
liberte
-
- Offline
- Berichten: 149
- 02 nov 2009
-
|
|
|
Dat rondje eerst naar het Ketelmeer kun je nu natuurlijk nog niet zeggen.
Dat licht er maar net aan hoe de wind opdat moment doet.
Het is 77 NM er zijn div eilandjes om te overnachten ( zijn niet gratis zoals in Friesland )
Maar er zijn ook genoeg havens .
|
-
TonDini
-
- Offline
- Berichten: 2424
- 22 mrt 2007
-
|
|
Laast Bewerkt: 06 mrt 2010 14:59 Door TonDini.
|
Zeewolde - Ketelhaven - Lelystad - Muiden - (Spakenburg) Zeewolde is goed te doen in 4 dagen.
Ketelhaven is tamelijk saai. Wel een goed restaurant (Land's End) op een minuut of 10 lopen van de haven.
Lelystad haven is leuk, kun je goed eten bij het Dijkhuisje
Muiden is super vanwege de sfeer, ook veel te zien, met het bekende terras van Ome Ko nij de zeesluis.
Je kunt ook andersom varen, afhankelijk van weer en wind. Anders een stukje op de motor, helemaal bezeild is het toch nooit. Het is een leuke tocht vind ik.
groet,
Maarten (Bries800 ''Noorderzon'' Harderwijk)
|
-
mick
-
- Offline
- Berichten: 1718
- 07 apr 2008
-
|
wat niet is kan nog komen.
|
mick schrijft:
Ketelhaven is tamelijk saai. Wel een goed restaurant (Land's End) op een minuut of 10 lopen van de haven.
Dan loop je wel erg langzaam , ik doe dat in 30 seconde .
|
-
TonDini
-
- Offline
- Berichten: 2424
- 22 mrt 2007
-
|
|
Laast Bewerkt: 06 mrt 2010 16:11 Door TonDini.
|
ja snap het het kan ook andersom en denk ook niet dat op het nuldernauw te zeilen valt.
en als de wind z/zw staat kan je natuurlijk lekker een eind weg komen op het markermeer.
|
-
liberte
-
- Offline
- Berichten: 149
- 02 nov 2009
-
|
|
|
liberte schrijft:
ja snap het het kan ook andersom en denk ook niet dat op het nuldernauw te zeilen valt.
en als de wind z/zw staat kan je natuurlijk lekker een eind weg komen op het markermeer.
Dan gelijk even om het paard van marken naar Volendam.
|
-
TonDini
-
- Offline
- Berichten: 2424
- 22 mrt 2007
-
|
|
Laast Bewerkt: 06 mrt 2010 19:03 Door TonDini.
|
Als je er een beetje de gang in zet dan is het in 2 dagen te doen. Maar dan moet je wel rekenen op om 8 uur weg varen en om 8 uur aankomen. Je moet er dan ook van uit gaan dat je deels gaat motoren, in de "nauwen" blijft de wind nog wel eens achter de bomen.
Lelystad is nagenoeg precies halverwege. Je kan daar nu ook in bataviahaven overnachten maar de voorzieningen zijn daar heel beperkt. Lig je wel naast batavia stad, daar heb je misschien wat aan.
|
-
heesterman
-
- Offline
- Berichten: 1218
- 22 juli 2001
-
|
|
|
Een leuk tochtje, wij doen hem ook wel regelmatig, meestal met de pinksterdagen, dat laatste doe ik niet meer vanwege de drukte al hangt dat weer van het weer af  .
Trek er eens een dag of vier voor uit, dan heb je de tijd om eens ergens een haventje te bezoeken.
Op de randmeren en de ketel heb je tal van mooie ankerplekjes om te overnachten, mijn favo is de IJsseldelta.
Maar ook jachthavens en aanlegplekjes zat.
Op de grote plas, Urk, Lelystad, de Block en Pampushaven.
En natuurlijk Muiden.
Te combineren met een bezoek aan GK het Muiderzand.
@Tondini
Dan loop je wel erg langzaam , ik doe dat in 30 seconde
En dat voor een pensionada.......
O,ja en wie paart er op Marken.......?
|
-
ron b
-
- Offline
- Berichten: 2687
- 28 sept 2006
-
|
Navita de Ventis
Dehler Sprinta 70, Mellow Yellow, kiel/midzw. by E.G. van de Stadt
Laast Bewerkt: 06 mrt 2010 18:04 Door ron b.
|
Lig je wel naast batavia stad, daar heb je misschien wat aan
Ja, kun je "gezellig" eten bij de Mc of bij LaPlace..!
Nee, dan zou ik in Lelystad toch kiezen voor Lelystad-haven. Eten bij inderdaad het Dijkhuisje en anders -op 10 minuten lopen van de haven- boodschappen doen bij de Appie.
FlevoMarina is ook een mogelijkheid maar daar is het restaurant een drama...
|
-
Edward
-
- Offline
- Berichten: 463
- 07 mrt 2003
-
|
|
|
leuke tips allemaal alleen batavia-stad niet zo geslaagd met 3vrouwen aan boord
|
-
liberte
-
- Offline
- Berichten: 149
- 02 nov 2009
-
|
|
|
liberte schrijft:
leuke tips allemaal alleen batavia-stad niet zo geslaagd met 3vrouwen aan boord 
Tenzij je je creditcard lekker thuis laat
|
-
beewee
-
- Offline
- Berichten: 7448
- 10 aug 2009
-
|
- ik heb helemaal geen Pokerface, mijn boot heet alleen maar zo -
|
tja goed idee alleen wil ok niet elke dag piepers jassen.
kom wel laat aan en volgende dag vroeg weg.
|
-
liberte
-
- Offline
- Berichten: 149
- 02 nov 2009
-
|
|
|
ijsseldelta bij al die eilandjes is inderdaad mooi.
In ketelhaven heb ik bijna een jaar stage gelopen/gewerkt. ik vind het een heerlijk plekje. lekker rustig, beetje polderlandschap er omheen. even langs de sluis, het gemaal en de fabriek lopen, en je hebt het wel gezien, de rest van de tijd kun je lekker in 't zonnetje zitten
|
-
JRomkes
-
- Online
- Berichten: 1491
- 01 jan 2007
-
|
Voorheen Susho
Mattia F18
O/S Roermond(ex M806)
|
Ik heb hetzelfde rondje gevaren met mijn vorige boot. Op de Randmeren heb je diverse eilandjes waar je (goedkoop) kunt overnachten (zolang je niet teveel diepgang hebt). Leuke plaatsjes zijn Elburg en Kampen (erg mooi een stukje de rivier op). Ketel- en Schokkerhaven vind ik niks aan.
Aan de IJ'meer zijde heb je alleen L'stad, ikzelf lig in de WVL welke het goedkoopste is voor overnachten en een redelijk restaurant heeft, WVL is op loopafstand van Bataviastad, Batavia en Nieuw Land Erfgoed Centrum (alles circa 5 min. lopen).
Persoonlijk ben ik geen fan van het Dijkhuisje (prijs-kwaliteit verhouding is niet sterk), je kunt dan beter kiezen voor Bistro Jan Goos (bij de Deko Marina naast de WVL).
Aan het Markermeer heb je Blocq van Kuffeler (nix an maar wel goed ankeren) en Pampushaven (idem). Muiden is leuk, het is ook erg kort naar Amsterdam. Marina Muiderzand is nix an (behalve als je onderdelen nodig hebt, want dan kun je naar George Kniest), Huizen is nix an, in Almere-Haven zit het beste restaurant van de Flevopolder (Brasserie Bakboord). Spakenburg is wel aardig en erg goedkoop liggen in de WV. De rest zul je wel kennen denk ik zo.
|
-
ArjanvdS
-
- Offline
- Berichten: 717
- 13 sept 2008
-
|
|
|
wat arjan voor mij al zei, Elburg (waar ik toevallig woon) is een zeer mooie plek, vooral als je een beetje op tijd er bent, kun je misschien nog in het kommetje komen, dan heb je echt een mooie plek, naast de botters die daar meestal liggen.
als je van lekker eten houd, en het niet extreem nauw neemt dat je restaurant iets oudbollig is, zou ik je de haas aan de andere kant van het stadje aan kunnen raden. krijg je heerlijk eten veel voor weinig geld. (ook de reden waarom het geen 3 sterren restaurant is, je krijgt zoveel te eten)
het stadje is echt prachtig, maar je kunt ook op het drontermeer voor anker gaan als je niet extreem diep steekt. maar vergeet neit dat de brug van elburg doordeweeks erom 6 uur mee op houd. anders kun je nog daar aan een wachtsteigertje gaan liggen.
je kunt alle kanten uit daar.
|
-
Rijn-Rat
-
- Offline
- Berichten: 476
- 05 apr 2009
-
|
ik weet niet of u wel eens met een aanhanger van een berg afgesprongen bent, maar dat vergeet je niet zo gauw
|
maar vergeet neit dat de brug van elburg doordeweeks erom 6 uur mee op houd.
En rond lunchtijd ook niet... Tussen 12 en half 2 of zoiets?
|
-
Edward
-
- Offline
- Berichten: 463
- 07 mrt 2003
-
|
|
|
Edward schrijft:
maar vergeet neit dat de brug van elburg doordeweeks erom 6 uur mee op houd.
En rond lunchtijd ook niet... Tussen 12 en half 2 of zoiets? 
dan zitten ze natuurlijk bij........
de haas aan de andere kant van het stadje
|
-
ron b
-
- Offline
- Berichten: 2687
- 28 sept 2006
-
|
Navita de Ventis
Dehler Sprinta 70, Mellow Yellow, kiel/midzw. by E.G. van de Stadt
Laast Bewerkt: 07 mrt 2010 20:44 Door ron b.
|
Op de website www.varendoejesamen.nl van het project Varen doe je samen! staat een handig pdf Knooppuntenboekje over het IJsselmeergebied en de Randmeren (zie onderstaande link) met informatie over de plaatsen in het gebied waar beroeps en recretie het water moeten delen. Soms kan dit tot gevaarlijke situaties leiden. De boekjes (in totaal 10 van heel Nederland met meer dan 100 knooppunten) liggen ook bij diverse watersportwinkels in Nederland (een overzicht staat op de website) waaronder Zeewolde (Wolderwijd) en Muiderzand (Kniest).
De boekjes zijn wellicht voor velen 'gesneden koek' maar je bent nooit te oud om te leren nietwaar
Groeten en een goede vaart,
Hylke
Link naar boekje IJsselmeergebied, Randmeren en Flevoland:
www.vdjs.nl/app/upload/downloa...lmeergebied_2010.pdf
|
-
pura vida
-
- Offline
- Berichten: 601
- 29 okt 2009
-
|
de punt mut naar de boei !
if everything seems under control, you\'re just not going fast enough !
www.varendoejesamen.nl
|
in Almere-Haven zit het beste restaurant van de Flevopolder (Brasserie Bakboord). Spakenburg is wel aardig en erg goedkoop liggen in de WV. De rest zul je wel kennen denk ik zo.
In Almere Haven zou ik niet gaan eten bij Bakboord (aan stuurboord als je de haven inkomt  ) Dan kun je net zo goed naar Batvia-Stad....
Lekker bij ome Jan eten, (tussen de 2 torentjes naar beneden lopen, dan zit ome Jan aan stuurboord)Is wat gezelliger/informeler, lekker en minder duur. Overnachten in Almere H in de kom, of na het eten even verder varen naar bv de Schelp bij Naarden en dan 's ochtends de jachthaven, op 3 minuten varen, bezoeken voor de douche.
Of, als je nog kleine kinderen aan boord hebt, overnachten bij de Eemhof en 's avonds gaan bowlen of zwemmen? Bij mooi weer is er ook een prima strandje en je kunt op de Eemhof redelijk eten.
Of, nog een stukje terug, in Harderwijk bij het dolfinarium overnachten, of in Spakenburg (op zondag is daar echt geen vers brood te vinden....)
Veel plezier!!
|
-
sietje
-
- Offline
- Berichten: 559
- 12 mrt 2009
-
|
|
|
of in Spakenburg (op zondag is daar echt geen vers brood te vinden....)
Paar hosties met een glas wijn moet echter wel lukken..
|
-
Edward
-
- Offline
- Berichten: 463
- 07 mrt 2003
-
|
|
|
Tsja, smaken verschillen maar B.Bakboord heeft wel een Michelin-aanbeveling en dus niet bepaald te vergelijken met Bataviastad.
|
-
ArjanvdS
-
- Offline
- Berichten: 717
- 13 sept 2008
-
|
|
Laast Bewerkt: 08 mrt 2010 19:04 Door ArjanvdS.
|
Toch wel grappig dat een vraag over een rondje ZIJP ineens over mischelinsterren blijkt te gaan.
Ik vroeg me al af waarom het eten ineens naar rubber smaakt
|
-
ron b
-
- Offline
- Berichten: 2687
- 28 sept 2006
-
|
Navita de Ventis
Dehler Sprinta 70, Mellow Yellow, kiel/midzw. by E.G. van de Stadt
|
Eten is toch ook belangrijk?
|
-
ArjanvdS
-
- Offline
- Berichten: 717
- 13 sept 2008
-
|
|
|
het gaat hier ALLEEN maar over eten
Maar ik denk dat een overnachting in de "baai" van ijsseloog ook goed zal bevallen, heel mooi daar (vind ik)
En vaar dan gelijk ook even door naar Urk wil je? Hartstikke gezellig hier!!  EN je kan er lekker eten, s'zondags iets minder te doen (wel lekker rustig)
|
-
hruiten
-
- Offline
- Berichten: 187
- 12 feb 2010
-
|
-De lucht boven, het water onder me en de wind die me voorbeweegd, alles door 1 Maker!-
|
Urk zondag rustig? Toch niet met al dat verkeer dat dan een rondje over de haven kuiert met de auto. (Of was dat nou op zaterdagmiddag/avond)
|
-
It Paradyske
-
- Online
- Berichten: 1139
- 27 feb 2002
-
|
|
|
|